plaża

Architektura i krajobraz nadbałtycki

Gmina Rewal od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce najszybciej i najprężniej rozwijających się małych gmin w Polsce. Dynamiczny rozwój w dziedzinie turystyki i ekologii spowodował pojawienie się nowoczesnej infrastruktury, świadczącej usługi hotelarskie na najwyższym poziomie. Łatwo można znaleźć pokoje w Rewalu, a oferowane noclegi w Rewalu  mają naprawdę wysoki standard. Urozmaicona architektura, zadbane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic – to wszystko nadaje Rewalowi charakter przytulnego miejsca..

Z myślą o sportowcach i turystach ceniących aktywny wypoczynek powstało działające przez cały rok bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, w skład którego wchodzą 3 nowoczesne kompleksy sportowe w Niechorzu, Rewalu i Pobierowie, z pełnowymiarowymi boiskami piłkarskimi, kortami tenisowymi i parkami dla rowerzystów, Olkowiczów i tych jeżdżących na deskach oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią w każdej z trzech miejscowości. Brak przemysłu w najbliższej okolicy, woda morska I klasy czystości oraz krystalicznie czyste powietrze – efekty konsekwentnie prowadzonej polityki proekologicznej sprawiły, że w 2009 roku aż 3 kąpieliska Gminy Rewal spełniły najwyższe normy prestiżowego międzynarodowego programu na rzecz edukacji ekologicznej otrzymując certyfikat „Błękitnej Flagi.

Oprócz niskich cen pokoi w Rewalu , miejscowość ta przyciąga uwagę turystów jeszcze tym,  że odbywa się tam wiele imprez, których nie mają inne nadmorskie miejscowości. Przez całe  lato w Rewalu rozbrzmiewa muzyka, zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych. Rewal ma amfiteatr, gdzie występują zespoły muzyczne, gwiazdy estrady polskiej i zagranicznej. Wynajmując noclegi w Rewalu można zwiedzić piękną okolice na przykład rowem. Władze Rewala wybudowały tu kilka tras rowerowych. Mają one różną długość, dlatego każdy może wybrać jakąś dla siebie. Jeśli nie mamy swojego roweru, to nie problem, albowiem właściciele pokoi w Rewalu nam je wypożyczą.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *