plaża

Polskie kurorty turystyczne

Jedni jadą w góry, bo lubią  wędrówki, lubią zdobywać szczyty górskie. Inny lubią żeglować, więc wybierają jeziora, ale zdecydowanie najwięcej ludzi jeździ nad morze. Niekoniecznie polskie morze, bo tu i woda zimna, ceny wysokie, a tym z południa Polski za daleko. Miejscem,  gdzie na pewno wspaniale można spędzić  urlop, wczasy jest Rewal. Nieduże miasteczko, malowniczo położone  na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Rewal był kiedyś zwykłą wioską rybacką, zamieszkiwaną przez garstkę rybaków, którzy się z tych morskich połowów utrzymywali. Dziś już nie ma takich rybaków, ale tradycje  łowienia ryb w morzu jeszcze  przetrwały, Do dziś można w Rewalu kupić ryby prosto z kutra, czy zobaczyć rozwieszone suszące się sieci rybackie.

Głównym źródłem utrzymania dziś mieszkańców Rewala jest turystyka. Nie mniej jednak, by wczasowicze i turyści wiedzieli skąd się biorą ryby w sklepach, na rewalskiej plaży jest mały port rybacki, gdzie stoją kolorowe kutry, gdzie można prosto z nich kupować świeże ryby, i gdzie  rybacy snują morskie opowieści. Na pewno niebywałą przygodą i atrakcją jest wypłynięcie z rybakami na połów, na pełne morze. Można sobie taką przygodę morską zafundować, kiedy wynajmuje się noclegi w Rewalu. Pokoje w Rewalu są ładnie urządzone, wyposażone w pełny węzeł sanitarny.  pachnie świeżutka  pościel,  w oknach czyściutkie firanki, wszędzie panuje ład i porządek. Za oknem ślicznie urządzony ogródek pełen kwiatów, a dalej plac zabaw dla dzieci.

Właściciele  noclegów w Rewalu naprawdę  się bardzo starają.  W Informacji turystycznej dowiedzieliśmy się, że nie ma żadnych problemów ze znalezieniem noclegów w Rewalu. Baza noclegowa w Rewalu jest doskonale rozwinięta.  W ostatnich  latach powstało tu wiele hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych. W każdym pensjonacie, w każdym prywatnym domu  wynająć  możemy pokoje w Rewalu. Nic tylko pakować walizki i przyjeżdżać na wczasy do Rewala. A to, że wyjedziemy stąd z całym bagażem miłych wspomnień, mamy z góry gwarantowane. Z Rewala nikt nie wyjeżdża niezadowolony.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *