plaża

Wakacje w kempingu czy w hotelu?

Rewal ze swoimi szerokimi, piaszczystymi plażami, czystą wodą stał się w ostatnich latach bardzo modną miejscowością turystyczną. Gdy chcemy właśnie tam spędzić  nasz przyszłoroczny urlop, już na początku roku musimy pomyśleć o rezerwacji noclegów w Rewalu.  Z rezerwacja pokoi w Rewalu nie będzie problemu, gdyż ich właściciele mają strony internetowe i możemy zarezerwować nocleg w Rewalu nie wychodząc z domu. Wybór pokoi   w Rewalu jest ogromny. Jeśli lubimy domowy klimat i jedzenie,  zamówmy sobie noclegi w Rewalu w gospodarstwie agroturystycznym. Jest ich na terenie gminy Rewal sporo.

Lubimy luz, swobodę, chcemy się sprawdzić w trudniejszych warunkach, bierzemy ze sobą namiot, to rezerwujemy noclegi w Rewalu na polu namiotowym. Jedziemy z przyczepą kampingową, wiec  szukamy noclegów w Rewalu na jakimś przyjemnym kampingu, których też jest dość dużo. Chcemy odpoczywać w przyzwoitych warunkach, wybieramy na noclegi jakiś niedrogi pensjonat lub dom wczasowy. Tak duży wybór noclegów w Rewalu spowodował,  że i ceny pokoju w Rewalu są dość zróżnicowane. A dlaczego akurat Rewal wybierać na wypoczynek? Stamtąd  możemy dokonywać  wypadów do bliskich miejscowości położonych za Rewalem.  Pierwszy wypad należałoby zrobić do Trzęsacza. To miejscowość oddalona o 2 km od Rewala. Atrakcją  tego miejsca są  ruiny świątyni z XIV wieku.

Podobno jest to niespotykane nigdzie w Europie, by resztki kościoła znajdowały się prawie w morzu. Wynajmując pokój w Rewalu możemy korzystać z innej atrakcji, jaką jest przejażdżka    kolejką wąskotorową, która ma wdzięczną nazwę „Parys”. Tą kolejką możemy pojechać do Trzęsacza, Niechorza czy Pogorzelicy. Kiedy ma się noclegi w Rewalu można wybrać się do Kamienia Pomorskiego, czy Kołobrzegu, bo to większe miasta leżą w niedalekiej odległości od Rewala.  Za Rewalem również przemawia to, że miejscowość jest dobrze zorganizowana. Jest tu poczta, są bankomaty jest przychodnia, właściwie jest wszystko, co potrzebne jest wczasowiczowi do normalnego funkcjonowania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *